Jdi na obsah Jdi na menu
 


ztráty a nálezy z jiné země

Záhadný nález v Peru. Jde o mimozemšťana?


Protáhlá mumifikovaná lebka, nalezená v Peru, by konečně mohla dokázat existenci mimozemšťanů. Podivně tvarovaná hlava – stejně velká jak její půlmetrové tělo – zamotala hlavu antropologům. Jde o jeden ze dvou souborů pozůstatků nalezených ve městě Andahuaylillas v jižní provincii Quispicanchi.

Kosterní pozůstatky objevil Renato Davila Riquelme, který pracuje pro muzeum Privado Ritos Andinos v jihovýchodním Peru. Riquelme řekl, že oční dutiny jsou o mnoho větší, než můžeme pozorovat u běžného člověka. Na podivné lebce je malé měkké místo, neboli otevřená fontanela, charakteristická pro děti v prvním roku života. Čelist lebky však obsahuje dvě velké stoličky, které mají mnohem starší lidé.

Riquelme dále uvedl, že minulý týden do muzea přijeli antropologové ze Španělska a z Ruska, aby nálezy prověřili. Shodli se, že se nejedná o lidskou bytost a budou pokračovat v dalších studiích. „Přestože zkoumání byla zatím jen základní, je už nyní zřejmé, že skelet nekoresponduje se žádnou etnickou skupinou na světě,“ dodal Riquelme.

Pozůstatky oční bulvy v pravém očním důlku pomůžou identifikovat DNA a odkrýt tak tu nejzásadnější otázku – zda jde o lidskou bytost. Druhá mumie je neúplná a má jen 30 centimetrů. Postrádá hlavu a vypadá, jakoby byl její povrch pokryt placentou právě narozeného plodu. Pozůstatky z Peru jsou až nápadně podobné lebce z filmu Indiana Jonese Království křišťálové lebky, která se nakonec ukázala jako mimozemská s nadpřirozenou mocí.


Pozůstatky z Peru jsou až nápadně podobné lebce z filmu Indiana Jonese Království křišťálové lebky, která se nakonec ukázala jako mimozemská s nadpřirozenou mocí.

Alternativním vysvětlením podivuhodného nálezu může být umělé deformování lebky jakou součást kmenového rituálu. Prodlužování lebek – zařazení do určité sociální skupiny – se datuje už někdy k roku 7000 př. n. l. Různé kmenové kultury, například Mayové a severoameričtí či australští domorodci formovali lebky do tří tvarů: plochého, kulatého a kuželovitého. Pro dosažení kýženého tvaru byla hlava zabalena do těsné látky. Pro zploštění byla umístěna mezi dva kusy dřeva. Tyto techniky se obvykle aplikovaly na děti, když byly jejich lebky ještě pružné. Tkanina se na hlavu dala zhruba ve třetím měsíci života a dítě ji nosilo neustále minimálně po dobu šesti měsíců.

Na jižním břehu solného jezera stojí kovová pyramida údajně vysoká něco mezi 50 a 60 m. Před stavbou se nacházejí tři jeskyně, každá s trojúhelníkovitým vstupem. Dvě menší se zhroutily, ale střední největší je stále průchodná. Uvnitř leží na zemi 40cm dlouhá trubka se spojem v půli. Z další červenohnědé trubky ční ze země jen okraj. Poblíž jeskyně jsou po jižním břehu solného jezera poházeny další půlky trubek, kusy kovu a podivně tvarované kameny. Některé trubky vedou do vody, neví se, co číhá ve slaných hlubinách. Pokud by se toto místo nacházelo na okraji nějakého čínského městského komplexu, člověk by řekl, že jde o průmyslové znečištění. Ale tady jsme na úpatí hory Baigong Šan, v opuštěném koutě provincie Qinghai. Do nejbližšího města je to 40 km. Mohly by to tedy být zbytky mimozemské odpalovací rampy staré 20-30 milionů let, jak horečně spekulují čínská média?

Je tam život, Qine…
"Prostředí je tu drsné," říká Qin Jianwen, vedoucí místního správního tiskového oddělení oblasti Delingha. „Nikdo tu nežije, o moderním průmyslu ani nemluvě- jen pár kočovných pastevců na severní straně hor.“ „Dokud ty zbytky neuvidíte na vlastní oči, neuvěříte tomu“ říká Je Žu, reportér z místních Lanžu Morning News, který byl na místě jako jeden z prvních. „Je těžké se držet vědecké terminologie, když o tom máte mluvit. Jsou tam všude jen ty železné trubky….vypadalo to tam přímo strašidelně“. U vchodu do jeskyně je na tucet trubek o průměru 10-40 cm, vedoucích přímo do hory, zjevně upevněných vysoce kvalitní technikou. Asi 80 m od jeskyní se rozkládá třpytivé jezero Toson, na jehož pláži a pobřežních skalách jsou poházeny trubky o průměru 2- 4,5cm. Mají všelijaké nezvyklé tvary. Nejtenší z nich vypadají jako párátka, ale ani přes dlouhé roky pohybu písku nejsou uvnitř ucpány.
Místo, kterému čínský tisk říká „relikty E.T.“ bylo poprvé zmíněno v roce 1998 skupinou amerických vědců, kteří pátrali po zkamenělinách dinosaurů. Tým upozornil místní správu oblasti Delingha na existenci stavby, ale nález byl více méně ignorován, a to až do uveřejnění zprávy Henan Dahe Bao v červnu. Je Žu s kolegy se v nedalekém Lanžu rozhodl příběh využít a zahájit vlastní pátrání. Zpracovali šest zpráv s detaily expedice a dalšími nálezy. Drželi se skutečnosti. Popisovali jen to, co viděli. Fakta se i tak zdála neuchopitelná. Po celodenní terénní jízdě terénem a bouří dorazili k Baigong Šan. Bylo to jako peklo, vzpomíná Je Žu. Nic tam nerostlo. Zeptáte-li se, zda jde o důkaz o mimozemských aktivitách, odpovídá Je pragmaticky: „ Neexistuje obecná odpověď, která by v blízké budoucnosti uspokojila všechny. Osobně si však myslím, že jde pouze o neobvyklý geologický úkaz. Proč by mimozemšťan chodil na takové hrozné místo? Nic tam není.“

Dle oficiálního názoru představitele místní správy Qina je však jasné, proč by si návštěva z vesmíru vybrala pusté horské svahy. „Objevil se názor, že místo bylo startovací věží opuštěnou mimozemšťany“ řekl Qin agentuře Xinhua News dne 16 června. „Teorie je založena na skutečnosti, že jde o místo s velkou nadmořskou výškou s velice řídkým vzduchem. Tyto podmínky z lokality dělají ideální místo pro astrologii (?- pozn. překl.)“.
Podle agentury Xinhua News ukazují výsledky předběžné analýzy skal a kovů, že trubky jsou ze 30% složeny z oxidu železitého s vysokým obsahem kysličníku křemičitého a oxidu vápníku; 8% složek bylo zařazeno jako „neidentifikovatelné“. Inženýr Liu Šaolin z tavírny rud Xitie Šan, který prováděl první studie, říká, že úroveň obsahu kysličníku křemičitého a oxidu vápníku ukazuje, že trubky byly na horském úbočí po dlouhou dobu. Odmítá ale odhadovaných 30 tis. let – kloní se spíše ke kratší době cca 5 tis. let. „Předběžné výsledky učinily z místa ještě větší záhadu“ říká Qin. Tavba železa se datuje nějakých 2 tis. let, a proto jakýkoli závěr činí z místa důležitý objev. Správa oblasti Delingha již místo považuje za turistickou atrakci. Značky na silnici ukazují k „reliktům E.T.“ Lokalita již nalezla své místo v investičních plánech a v turistických průvodcích.
Podivnější než fikce
Předběžné zprávy jsou hotovy. Výzkumníci z pekingské Organizace výzkumů UFO teď plánují na konec července podrobnější expedici. Ředitel projektu „Qinghai“ Wej Juguang, který se nedávno vrátil z lokality, popisuje místo jako pustinu. Místo je prý totálně pusté. Nikde ani živáčka v okruhu 500 mil. Za touto pomyslnou hranicí však bují bohatý život divočiny. Neexistuje tam doprava, cestu není snadné sledovat. Auto s novináři z Xinhua skončilo ve škarpě. Wej nechce sdělit svůj názor, zda jde o skutečné pozůstatky mimozemských struktur, ale je rád, jaké pozdvižení nález vyvolal. Je podle něho na čase vynést UFO na světlo. Je rád, že se do Qinghai jelo podívat tolik lidí. Červencová expedice bude podle Weje složena z týmu deseti odborníků, z deseti novinářů, a z televizního štábu CCTV. „Je velký zájem o účast, přihlásilo se již 40 odborníků“, říká Wej. Nejstaršímu zájemci je přes 80, ale z důvodu nadmořské výšky nad 2000 m byl stanoven věkový limit účastníků na max. 60 let. Tisková kampaň je z velké míry výsledkem Wejovy snahy rozvířit zájem. Napsal řadu článků, které se po počátečním nezájmu setkaly s úspěchem. Nyní se Wejovi z řad reportérů jen hrnou zájemci o návštěvu místa.
Joseph Wang, úřadující předseda hongkongské Asociace UFO je se svým názorem na nalezené pozůstatky opatrný. Bez konkrétního výzkumu na místě nechce věc komentovat. Klidně by však přesto věřil, že by trubky mohly být mimozemským projektem. Celkově je podle Wanga čínský přístup k výzkumu UFO relativně vědecký. Většina diskusí se prý pohybuje v rámci plánů na kosmické lety a vojenských projektů. Lidé tolik mluví o UFO jen proto, že je spatří je občas. Ale analogicky by mohly být mimozemského původu například i kočky. Ale protože je vídáme každý den, považujeme je za pozemská stvoření. „Ale jak to můžeme vědět?“- ptá se Wang.
Ať už budou závěry expedice jakékoli, zájem médií a ochota úředníků diskutovat o možnosti nevysvětlitelného fenoménu mohou být pro někoho překvapivé, zejména porovnají-li se se záznamy o UFO jinde ve světě. „ V Číně je rozhodně možno svobodně mluvit o paranormálních záležitostech“ říká německý ufolog Hartwig Hausdorf, autor Čínského Roswellu, ve kterém zkoumá paranormální interpretace Bílých pyramid, objevených poblíž města Xi’an. V čínské mytologii jsou podle něho legendy o vládcích, spouštějících se dolů od hvězdného lidu na kovových dracích.
Při svém vlastním průzkumu Bílých pyramid neshledal Hausdorf žádné potíže se shromažďováním důkazního materiálu na podporu svých teorií o dávné paranormální aktivitě. Čínská oficiální místa podle něho udělala od 70. let velký krok vpřed. Přitom v USA panuje kolem tohoto něco jako vojenský režim a lokality spojované s UFO jsou uzavřeny, např. Area 51 (tajná základna, o které se říká, že jsou zde skrýváni mimožemšťané a UFO ke genetickým pokusům apod).
I když o existenci pyramid poprvé informoval již americký vojenský pilot, letící nad Čínou během II. světové války, lidé uznali jejich existenci až poté, co Hausdorf začal v roce 1994 se svým výzkumem. Dostal povolení prozkoumat lokalitu s video kamerou, a doslova vystoupil na pyramidy. Úřady byly v celé věci velice benevolentní. V USA by podle německého badatele bylo se vstupem na podobné území mnohem více potíží.


Zprávy
Washington - Život na planetě Zemi není ve vesmíru osamocený. Tvrdí to astrobiolog Richard Hoover z NASA. V březnovém vydání odborného magazínu Journal of Cosmology oznámil nález vzácného meteoritu, ve kterém je zkamenělá bakterie nepocházející ze Země. Meteorit je velmi vzácný, na Zemi existuje takových kusů jen devět. "Vysvětluji si to jako signál toho, že život je rozšířen mnohem více a není omezen pouze na planetu Zemi," uvedl ke svému objevu Hoover, který je expertem na život v extrémních podmínkách. Od závěru vědce se distancovalo vedení NASA, podle kterého pro jeho tvrzení není žádný vědecký důkaz.
Zkamenělá mimozemská bakterie


Hoover podobné struktury v meteoritech oznámil již několikrát v minulosti, doposud se však u žádného nálezu nepotvrdilo, že jde skutečně o ostatky mimozemského života.

Důkaz, že mikroby cestují v úlomcích vesmírných těles, by podpořil takzvanou teorii panspermie. Podle ní se život šíří z planety na planetu pomocí meteoritů.

Šéfredaktor zmíněného magazínu Rudy Schild oslovil 100 expertů a všeobecně požádal dalších více než 5 000 vědců, aby Hooverův poznatek podrobili kritice a pokusili se přijít s vlastními závěry.

NASA Hooverův názor nesdílí

Podle NASA žádný jiný specialista na meteority nezastává Hooverův názor, že bakterie nepocházejí z kontaminace při dopadu na Zemi, ale z vesmíru a z živých organismů v kometách. Ředitel vědeckého výzkumu NASA Paul Hertz zdůraznil, že ústav nepodporuje Hooverovy objevy.


V 2. polovině stránky "Přehled kontaktů s mimozemskou civilizací"

Citát: "Vzhledem k roušce tajemství, která obklopuje fenomen UFO, jsou demokratická a ústavní práva veřejnosti splachována do záchodu."
americký ufolog Robert Dean

V padesátých letech si první lidé položili otázku: navštívili nás mimozemšťané? Jestli ano, zasáhli do našeho vývoje? A jak výrazně? Další otázky vyvolávala pozorování neidentifikovatelných létajících objektů (UFO) - některá se dají vysvětlit jinak, ale existují případy, kdy se pravděpodobně jedná o setkání s mimozemskou civilizací...
Objevilo se mnoho badatelů - seriózní, převážně seriózní (sem řadím i Dänikena a jeho spolupracovníky z AAS) a značně neseriózní (Jacques Bergier, Robert Charroux aj.). Jejich myšlenky jsem probral a sestavil tuto stránku.

obr. UFO: © Erich von Däniken - Foundation Mysteries of the World

Argumenty PRO
Podle badatelů z organizace AAS opakovaně navštěvují naši planetu příslušníci civilizace z jiné vzdálené planety (nebo planet). Právě oni se zasloužili o ''stvoření člověka'' [genetické manipulace] popisované v Bibli, indických védách, perské Avestě, mayské knize Popol Vuh a též v pověstech národů bez vlastních písemných památek. Důkazem může bt i nedávné zjištění vědců, že všichni lidé světa pochází z jedinného páru ["Adam" a "Eva"], který žil před 188 000 lety. Navíc umožnili rychlý rozvoj kultury a civilizační úrovně člověka před 5000 lety. Dodnes se zjevují, aby si zkontrolovali, jestli se jim ''investice'' na Zemi vyplatila.

Däniken a jeho spolupracovníci uvádí mj. následující důkazy:

+ zobrazení mimozemšťanů nebo jejich lodí - pohoří Tassili (Alžírsko), Val Camonica (Itálie, dole foto: © Erich von Däniken - Foundation Mysteries of the World), Pyreneje, Švédsko (Kivik, Tanum), mayská města Palenque, Copán, El Tajín, Tikal, El Baúl, Tulum aj., u Fergany a Navoje, u Sumerů, mnoho míst v Indii, Číně a Japonsku, chrám Borobudur na Jávě, na osrově Sehel u Aswánu, v brazilském Matto Grosso, u Hopiů a Anasazijů, v Kalifornii a Britské Koumbii, v Jemenu, Chile, Toro Muerte aj. místa v Peru, na Sibiři, v jižní Africe, u súdánského Meroe, na Aljašce, v St. Fleur County v Oklahomě, v kostelech v Istanbulu a Dečani aj.

+ sošky znázorňující mimozemšťany indiánského kmene Hopi (kachina), z Japonska (dogu), u původních obyvatel Taiwanu aj.

+ pověsti několika indiánských kmenů (Hopiové, Kayapové, Mogulalové, Kaiatové, Ojibwové, Algonkinové aj.) o setkání s mimozemšťany

+ znalosti afrických Dogonů o astronomii (Sirius je dvojhvězda, planety obíhají kolem Slunce, Saturn má prstenec, 4 měsíce Jupitera apod.)

+ několik příběhů v Bibli možná popisuje setkání s mimozemskou civilizací (Ezechielovo vidění; mana mohla být umělou potravinou vyráběnou mimozemským strojem; Sodoma a Gomorra zničeny atomovým výbuchem atd.)

+ modely letadel z Egypta a Kolumbie (z doby před Kristem); též nalezen model rakety v Turecku; některé chrámy v Indii mohou být modelem rakety (Konarak) nebo kosmické základny (Kánčípuram)

+ detailní popis létajících strojů [vimaana] v staroindických védách; dokonce existuje popis jejich zbraní, paliva, rychlosti, druhu pohonu i výcviku pilotů; 4 typy se 113 variantami!, určeny pro 1 až 1000 osob

+ popis pobytu na orbitální stanici, obývané příslušníky vyspělé mimozemské civilizace - v Mahábháratě aj. indických dílech a 2 židovských apokryfech (Henochova legenda, Apokalypsa Abrahámova); let do kosmu popsán v sumerském eposu o Etanovi, v indických Puramas a islandské Eddě

+ existence staveb, které při tehdejší úrovni techniky nebylo možné vystavět (zejména: Puma Punku v Bolívii a záhadné stavby na ostůvku Nan Matol v Mikronésii nebo pod mořem u jihojaponského ostrova Yonaguni)

+ velmi přesný popis v několika starých dílech z Indie (v jednom díle "bohové" sdělili lidem, že na Zemi přišli z jiné planety a chtějí je "studovat"), Blízkého východu (např. Henochova legenda), Mezopotámie (v jednom díle uvedeno: "když letíš z našeho světa, nezapomeň, že Země je sedmá planeta..." !!!), Číny a Tibetu; vše nasvědčuje, že bohové = mimozemšťané

+ nález trosek, které mohou pocházet z mimozemských kosmických lodí (nasvědčuje tomu jejich zvláštní chemické složení), v rumunském Aiudu (1974) a na 2 místech v Rusku - u řeky Vašky (1976) a v pohoří Ural (mnoho malých úlomků: 0,0003 až 30mm, 1991-93)
Na obrázku vlevo je jeden z nálezů (100krát zvětšeno) z oblasti Uralu. Je vytvořen ze sloučeniny, která se v přírodě nevyskytuje ani uměle nevyrábí (měď-molybden-wolfram). Podle mého názoru je to jeden z nejpřesvědčivějších důkazů, že tady byli...
Další záhadný objekt se nalézá v jedné vesnici v Estonsku - v roce 1984 byl náhodou 6,5 m pod zemí objeven kovový objekt (sloučenina 80% železo, 5% titan aj.) velký 15 až 20 metrů. Nejedná se o kosmickou loď ?! Více informací o tomto případu bohužel nemám...

Přehled není úplný - jedná se jen o jakési "The Best Of".
Argumenty PROTI

# v naší galaxii sice může být více vyspělých civilizací, ale jsou příliš vzdáleny od sebe; navíc doba existence takové civilizace trvá jen stovky nebo tisíce let

# cestovat nelze rychleji než je rychlost světla; cesta z jejich planety na naší by trvala desítky nebo spíše stovky let - vyplatilo by se poslat maximálně jednu transportní loď pro výzkum a možnou kolonizaci - ne desítky "létajících talířů"

# vzhled UFO je při různých pozorováních velmi rozdílný

# mimozemšťané by se asi nakazili pozemskými viry, proti kterým nemají protilátky - hrozba vlastního vymření

# vývoj člověka i lidské kultury probíhal postupně; žádný skok během krátké doby nenalezen

# některé z "pravdivých" pozorováni UFO bylo ve skutečnosti pozorování nových tajných zbraní americké armády

# únosy lidí a pokusy na nich v USA ve skutečnosti provádí tajné oddíly amerických ozbrojených sil; poté je na obětech aplikováno vymývání mozků a jsou jim zaneseny do paměti vzpomínky na kontakt s mimozemšťany

# lidé popisují údajné mimozemšťany tak, jak je viděli ve filmech, zejména ve filmu Blízká setkání třetího druhu (malí "šediváci''). Hypnóza, při níž údajné oběti únosů vypovídají, je velmi nespolehlivá - lidé si vzpomenou na filmy, ne na realitu.

# někteří lidé dokážou lhát tak přesvědčivě, že svým lžím sami věří. Říkám tomu "Mečiarův syndrom". Platí to i pro mnohé samozvané oběti únosů mimozemšťany nebo samozvané účastníky setkání s nimi.
 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

nature's pharmacy dgsolbvfdwereWashixlhe

(cergeVed, 28. 5. 2021 22:04)

where can i buy cialis without a prescription https://krocialis.com/ - how to get free samples of cialis how much is cialis without insurance

tnoegfddueptBtjEldepe

(sousyAsd, 26. 5. 2021 19:43)

get cialis overnight https://cialisjla.com/ - cialis no prescription but cialis overnight delivery

geeahddueptBtjEldepj

(sogsSwa, 26. 5. 2021 8:02)

generic cialis https://ckacialis.com/ - buy cialis with american express real cialis sublingual

thrifty white pharmacy dgsolbvfdwereWashewwje

(Lbsocerge, 14. 5. 2021 1:30)

best online pharmacy for cialis https://ucialisdas.com/ - is generic cialis safe generic cialis 20 mg online

tadalafil 20 mg soft chewable tablets olgstnoegfddueptBtjEldepr

(Gtnbsousy, 11. 5. 2021 20:37)

viagra boys sports https://jokviagra.com/ viagra online prescription

can i buy viagra in bali fhwsbbolthddueptBtjEldepg

(FmrfMunda, 7. 5. 2021 4:45)

canadian pharmacy non rx cialis https://cialisee.com/ cialis cheap

north carolina board of pharmacy dgsbvfdwereWashhnlnk

(Lhdvcerge, 2. 5. 2021 18:36)

cialis online safe https://asciled.com/ - review buy cialis online shopping cialis

levitra mg fbdcaclddueptBtjEldeps

(JbsdMunda, 1. 5. 2021 0:50)

Hydrea https://onlinecanda21.com/ Cilostazol

combitic global caplet pvt ltd tadalafil hvgeeahddueptBtjEldepf

(Bbdfsogs, 23. 4. 2021 14:05)

over the counter viagra substitute cvs https://gensitecil.com/ walgreen viagra

buy liquid cialis online hvgeahddueptBtjEldepl

(Brfgsogs, 1. 4. 2021 17:17)

https://ljcialishe.com/ - cheap cialis https://cialisvja.com/ - can you buy cialis over the counter https://viagraonlinejc.com/ - canadian viagra https://viagratx.com/ - vietnamese viagra 5 foods https://buycialisxz.com/ - define cialis

Nemáš tu datum článku !

(pavel, 23. 11. 2012 17:06)

Nemáš tu datum napsání článku !